تبلیغات
وبلاگicon
علم آموزها - چند راه برای بالا بردن سرعت کامپیوتر
سیستم کسب درآمد آذ پاپ آپ
استفاده از منابع و مطالب این وبلاگ با ذکر صلواتی جهت سلامتی آقا امام زمان بلا مانع می باشد
تاریخ : پنجشنبه 29 اسفند 1392
نویسنده : سرباز گمنام
با سلام

در این پست چند راه برای بالا بردن سرعت بوت و شات داون کامپیوتر آورد که امیدوارم مورد استفاده ی شما دوستان قرار بگیرد...

                   


                                       شکلک های محدثه


سرعت بالا آمدن سیستمتان خیلی پایین آمده است؟ خاموش کردن آن بیشتر از حد معمول به طول می انجامد؟ خب ما اینجاییم که بگوییم زیاد عصبانی نباشید، راههای خیلی ساده ای وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند.

در مقاله زیر با راههای ساده ای چون برزورسانی های سخت افزاری، استفاده از ابزار رایگان و روشهای ساده موجود در ویندوز آشنا می شوید که در سرعت بوت شدن و خاموش شدن سیستمتان موثرند.

استفاده ازSSD

چند راه برای بالا بردن سرعت بوت و شات داون کامپیوتر

یکی از ساده ترین راه ها و البته گرانترین آنها استفاده از یک درایو SSD است. در SSDها به طور قابل توجهی شاهد افزایش سرعت خواندن و نوشتن نسبت به درایوهای مغناطیسی معمول هستیم. سرعت دسترسی فوق العاده بالا باعث افزایش سرعت بوت شده و باعث می شود سیستمتان در زمان کوتاه تری به متابع مورد نیازش دسترسی داشته باشد.

تاثیر: بسیار زیاد و البته خیلی هم گران

استفاده از رم بیشتر

چند راه برای بالا بردن سرعت بوت و شات داون کامپیوتر

یکی دیگر از آپگریدهای سخت افزاری که باعث بالا رفتن سرعت بوت و دیگر چیزهای سیستمتان می شود، استفاده از رم بیشتر است. رم بیشتر یعنی منابع بیشتری برای سیستم جهت دسترسی که همین قضیه باعث بیشتر شدن کارایی و بالا رفتن سرعت بوت می شود.

تاثیر: متوسط، اما خب هر چه تعداد رم ها بیشتر باشد کارایی بالاتر می رود.

کاهش دادن برنامه هایی که هنگام بوت شدن سیستم با آن همراه می شوند

چند راه برای بالا بردن سرعت بوت و شات داون کامپیوتر

زمان بوت شدن سیستم تعدادی برنامه هستند که با آن همراه شده و بالا می آیند. این برنامه ها می توانند آنهایی باشند که در سیستمتان نصب کرده اید. برای کاهش دادن تعداد این برنامه ها و بالا بردن سرعت بوت به منوی استارت بروید و کلمه msconfig را در بار جستجو تایپ کنید. از پنجره باز شده بر روی تب Startup رفته و تیک برنامه هایی را که نمی خواهید هنگام بالا آمدن سیستم آنها هم لود شوند بردارید. توجه داشته باشید که برخی از برنامه ها مثل انتی ویروس باید زمان بوت شدن سیستم باشند. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که پیش از برداشتن تیک برنامه ها حتما از نوع آنها مطمین شوید و نام آنها را با دقت بخوانید.

تاثیر: متغیر، بستگی به تعداد برنامه هایی دارد که هنگام بوت همراه سیستم شما می شوند.

حذف سرویس های غیر لازم ویندوز

چند راه برای بالا بردن سرعت بوت و شات داون کامپیوتر

ویندوز زمان بوت شدن تعداد زیادی سرویس مختلف را لود می کند. بسیاری از از این سرویسها جز الزامات کاری ویندوز هستند و نباید اصلا سمتشان هم بروید. البته آنهایی را که نیاز نیست می توان از طریق ابزاری به نام Service.msc متوقف کرد. به منوی استارت بروید و این عبارت را در نوار جستجو تایپ کنید. حالا کدامیک را می توانید متوقف کنید؟ خب این روش تقریبا کمی دشوار و البته خطرناک است. بهتر است پیش از انتخاب هر یک از سرویسها برای توقف، از سایتهای اینترنتی کمک بگیرید.

تاثیر: کم تا متوسط، این روش می تواند موجب سکته قلبی هم شود.

ایجاد تغییر در اولویت های BIOS

یکی از راههای کمتر کردن زمان بوت، بررسی اولویت های BIOS است. بسیاری از تنظیمات BIOS به گونه ای هستند که اول درایوها و فلش را برای وجود دیسک بوت، بک آپ یا دیگر ابزار بوت شدنی چک می کنند. برای از بین بردن این بررسی که چند ثانیه به طول می انجامد، می توانید اولویت را بر روی درایوهای سیستمی خود قرار دهید.

تاثیر: متوسط، سرعت بوت چند ثانیه ای افزایش می یابد.

یکپارچه سازی دیسک

چند راه برای بالا بردن سرعت بوت و شات داون کامپیوتر

یکپارچه سازی زمانی انجام می شود که بخشهای فایلها در سکتورهای مختلف پخش شده اند. این عدم یکپارچه بودن باعث می شود که دسترسی به این فایلها زمان خواندن آنها با سرعت کمتری صورت پذیرد. پس از یکپارچه سازی بسته به درجه پخش بودن فایلهل، تفاوت ایجاد شده می تواند بسیار زیاد و یا خیلی نامحسوس باشد، اما انجام منظم اینکار می تواند کارایی خواندن و نوشتن از و بر هارد درایوتان را ارتقا دهد و در پی آن سرعت بوت را حتی خیلی کم افزایش دهد.

تاثیر: کم، اما موثر برای سیستم و سرعت بوت

توجه: اگر درایو شما از نوع SSD است، این کار را انجام ندهید. عملیات نوشتن و خواندنی که در طول یکپارچه سازی اتفاق می افتد، از عمر درایو شما می کاهد.

بالا بردن سرعت خاموش شدن

تغییر در رجیستری

چند راه برای بالا بردن سرعت بوت و شات داون کامپیوتر

یکی از خطرناک ترین مکانهایی که می توان در آن پرسه زد، سیستم رجیستری است. با چند تغییر اندک در این مکان می توان در افزایش سرعت بوت موثر بود. فقط حتما توجه داشته باشید که پیش از انجام هر تغییری از رجیستری خود بک آپ بگیرید که در صورت اشتباه، سکته نکنید.

برای رسیدن به این پنجره، منوی استارت خود را باز کنید. سپس regedit را در نوار جستجو تایپ کنید. پس از باز شدن پنجره مورد نظر به HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControl. بروید و دنبال متغیری با نام WaitToKillServiceTimeout باشید. مقدار پیشفرض این متغیر احتمالا 12000 یا 12( ثانیه) است. این مقدار زمانی است که ویندوز پیش از خاموش شدن سیستم صبر می کند. می توانید با تغییر این عدد این مقدار زمان را تغییر دهید. عددی که انتخاب می کنید می تواند بین 2000 تا 20000 باشد. البته اینکار همیشه هم به نفعمان نخواهد بود. زمانی که تعداد زیادی برنامه روی سیستم باز است با فشردن گزینه شات داون زمانی که برنامه ها پیش از بسته شدن برای ذخیره داده ها استفاده می کردند کم می شود و این کار گهکداری هم اوضاع را برایمان قاراش میریش می کند.

کار دیگری که می توان در این قسمت انجام داد، ایجاد یا تغییر در مقدار WaitToKillAppTimeou است. به HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop بروید و اگر این مورد وجود نداشت ایجادش کنید و مقدارش را بر روی 2000 بگذارید. این مقدار زمانی را نشان می دهد که ویندوز پیش از بستن اجباری برنامه ها به آنها مهلت می دهد. .همین کار را با گزینه ای به نام AutoEndTasks انجام دهید. اگر وجود نداشت بسازیدش و مقدار 1 را به آن اختصاص دهید. این ویژگی همانطور که از نامش هم مشخص است به صورت خودکار در صورت پاسخگو نبودن کاربر به درخواست بستن اجباری برنامه ها، این کار را انجام می دهد.

تاثیر: متوسط

ایجاد یک میانبر سریع برای شات داون

چند راه برای بالا بردن سرعت بوت و شات داون کامپیوتر

روی دسکتاپ خود راست کلیک کنید و یک میانبر با نام –s –t 00 –f shutdown.exe بسازید. این میانبر به طور خودکار به فایل اجرایی Shutdown در درایو ویندوز وصل می شود و هنگام کلیک بر روی آن این فایل را با تنظیمات خاموش شدن(-s) در شمارش معکوس (-t 00) و بدون درخواست از کاربر به بستن اجباری برنامه ها (-f) اجرا می کند. کلیک بر روی میانبر تشکیل شده این شات داون سفارشی، باعث خاموش شدن سیستمتان به آن گونه که در رجیستری خواسته اید می شود. فقط حتما توجه داشته باشید که این میانبر را دم دست رها نکنید.
موضوعات مرتبط: ترفند ها , کامپیوتر و تکنولوژِی ,
برچسب‌ها: چند راه بالا بردن سرعت کامپیوتر , روش های بالا بردن سرعت کامپیوتر , نحوه ی بالا بردن سرعت کامپیوتر , نحوه ی بالا بردن سرعت شات داون کامپیوتر , راه های بالا بردن سرعت shut down کامپیوتر , راه های بالا بردن سرعت کامپیوتر , روش های بالا بردن سرعت shat down کامپیوتر ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
best online pharmacy to buy viagra جمعه 24 خرداد 1398 01:16 ق.ظ

Aw, this was a really good post. Finding the time and actual effort to produce a superb article… but what can I say… I hesitate a whole lot and don't manage to get nearly anything done.
http://estefanablanchet.jimdo.com/ شنبه 7 مرداد 1396 12:37 ق.ظ
This is the perfect webpage for everyone who wants to understand this topic.
You understand so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want to…HaHa).
You definitely put a brand new spin on a subject which has been written about for ages.

Great stuff, just wonderful!
manicure شنبه 19 فروردین 1396 06:52 ب.ظ
This is very interesting, You're a very skilled blogger.
I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your
magnificent post. Also, I've shared your website in my social networks!
BHW پنجشنبه 10 فروردین 1396 06:42 ب.ظ
Hello! I realize this is kind of off-topic however I had to
ask. Does managing a well-established website like yours
require a massive amount work? I'm brand new to blogging however I
do write in my journal every day. I'd like to start a blog so I can easily share my experience and thoughts online.
Please let me know if you have any kind of ideas
or tips for brand new aspiring bloggers. Appreciate it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین مطالب